3M Polen Maskesi ve Filtresi Satıyoruz | Mantar Sporu

8

Merhaba saygıdeğer mantar üreticisi veya mantarcılığa soyunan arkadaşım. Öncelikle mantarcılık bu ülkede geç de olsa yeni yeni keşfedilmeye başlandı ve birçok kişi doğru adımları tarak ve doğru bir senaryo ile para da kazanmaya başladı. Sakın 1-2 çadırla para kazanıldığını düşünmeyin hemen 🙂 o iş öyle değil. diğer yazılarımızda okuyun bu konuyu. 3M polen maskesi önemli bir konu. Şimdi mantarcılığa başlamadan önce işin olmazsa olmazı olan mantar maskesi muhakkak mantarlar spor üretmeye başladıkları anda kullanılması gerekli.

Bir çok yerde ve makalede izah ettik ve herkes bilinçlenene kadar da anlatmaya devam edeceğiz. Aksi takdirde siz de bir gün beni arayıp “…ya bize bişey demediler aylarca maskesiz mantar topladım şimdi hepimiz hastanelik olduk, doktor ya bu işi bırak ya da canından vazgeç dedi.” demeyin lütfen. şimdi aşağıdaki hususları dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

Maske setini sipariş vermek için Kayra Mantar iletişim bilgileri: 0506 837 96 69 satis@kayramantar.com

Hangi 3M Polen Maskesi Kullanılmalı?

3M Polen Maskesi Ve Filtre Seti
3M Polen Maskesi Ve Filtre Seti

Hangi 3m polen maskesi ve filtresi kullanmak gerek sorusu en hayati nokta esasında. Evet arkadaşlar birçoğunuz bu kısmı düşünmeden maske alıp hata yapıyorsunuz. Öncelikle mantarhanede kullanılacak mantar maskesi değişkenlik gösteriyor ama filtre konusunda seçenek bir tane. Eğer mantarhanede sorunsuzca ve uzun süreler aynı maskeyi yıllarca kullanmak istiyorsanız 3M markalı 7500 serisi özel boy maske öneriyoruz. Zaten kayra mantar olarak biz de özel mantar maskesi seti olan 3M Mushroom PX100 (mantar filtresi) p3 (NIOSH standartlarına göre P100) setinde de bu ürünü sadece kullanıyoruz.

Bu arada maske değişkenlik gösteriyordan kastım 3M markasının 6000 serileri de var ve mantarhanelerde de kullanılabilir. Fakat kayra mantar olarak yıllarca mantarcı dostlarımızla yaptığımız araştırma sonucunda tecrube ettik ki en uzun ömürlü, dayanıklı ve insan yüzüne ve mantar filtresine uygun olan maske 7500 serisi özel mantarhane maskesi. Şimdi gelelim en hayati konuya; mantarhanelerde mantar sporu ve mantar poleninden sizi hangi filtre korur? Cevabı aşağıda…

Maske setini sipariş vermek için Kayra Mantar iletişim bilgileri: 0506 837 96 69 satis@kayramantar.com

3M Mushroom PX100 (mantar filtresi) Nedir?

Mantarhanelerde mantar sporları insanları bir bir hastanelik ettikten sonra insanlar sebebini araştırdı ve neredeyse tamamı mantarhanelerdeki mantarın yaydığı spor, mantar poleni, mantarhane küfünden etkilendiğini anladı. Hemen ardından spor maskesi ve polen maskesi arama başladılar. Hal böyleyken bunu çözümü doktorların tabiriyle işi bırakmak en son çözümdü ve biz buna bir dünya markasının ürünüyle çözüm bulduk, o ürün de 3M polen maskesi Mushroom PX100 (mantar filtresi) p3 (NIOSH standartlarına göre P100).

Birçok mantarcı piyasada satılan toz maskelerinden alarak kendisini koruyacağını düşündü ama kimse bu ucuz yöntemi başarılı olduğunu göremedi. Çünkü özel bir filtrasyona sahip olmadan mantar sporlarını ve polenlerini filtrelemenin imkanı yoktur. Kayra Mantar’da bulabileceğiniz bu özel mantar maskesi ve filtresi 3M Mushroom PX100 (mantar filtresi) sizi zararlı şeyleri solumaktan %99,9 oranında korumaya garanti verir.

Bu filtre kullanım yoğunluğuna göre 3 ay ila 9 ay kadar size koruyabilir.

Maske setini sipariş vermek için: 0506 837 96 69

Mantar sporlarından, tozundan zehirinden zararından poleninden koruyan en uygun gaz maskesi ve filtresi
Mantar sporlarından, tozundan zehirinden zararından poleninden koruyan en uygun gaz maskesi ve filtresi

3M Polen Maskesi PX100 Fiyatı ve Modeli

Mantarhanelerde kullanılmak üzere satılan ve mantarcıların kullandığı bir özel ürün olan 3M Mushroom PX100 setinin özellikleri şöyledir. Setin içeriğinde 1 adet 7500 serisi 3M maske ve 3M markalı özel Mushroom PX100 filtresi mevcuttur. dilerseniz sadece filtre veya sadece maske siparişi de verebilirsiniz. Takım halde satmamızın sebebi mantarcıların uyumlu olarak almaları. Bunun önemi ise farklı yerlerden alınan maske ve filtrelerin her zaman uyumlu olmaması. Ürünleri sorunsuz kullanmanız için en doğru olanı takım halinde almak. Ama eğer sadece maske veya sadece filtre almak istiyorsanız da bu sizin tercihiniz.

Mantarhane Maskesi Türleri

Birçok mantarcı mantarhanenin zararlı etkilerinden korunmak için ilginç yöntemlere başvurur. Bazıları kafasına komple torba, poşet veya naylon geçirip spor ve polenden korunmaya çalışır. bazısı kafayı komple koruya gaz maskesi kullanır ama sıcakta o maskesinin insanı nasıl yakacağını düşünmez.

Kimileri dalgıçların su altındaki gözlüklerle girer mantarhaneye vs. Bunun sebebi usulü dışında bu işi nasıl kurtarırım davranışları. İşte bu yüzden biz Avrupa ülkesi olamadık. Eğer bir dünya devi bu sorununuzu çözecek bir ürün yapıp sizi tam koruma altına alıyorsa daha niye maceraya atılıp hastanelik oluyorsunuz kardeşim. Alın hem sağlığınızı koruyun hem çalışanlarınızı hem de mantarhanenin kapanmamasını sağlayın.

Eğer birçok kişinin yaptığı hatayı yapıp “ya bizim nalburda çok güzel maskeler var o da filtre o da filtre hem 50 lira 100 lira işimi görür” derseniz 3 kuruş için sağlığınızı tehlikeye atmış olursunuz.

mantarhane maskesi ve filtresi 3m polen spor
mantarhane maskesi ve filtresi 3m polen spor

3M Maske ve Filtre Seti Faydaları

Evet sağlığınıza değer verip mantarhane maskesi almaya karar verdiyseniz aşağıdaki faydaları elde etmiş olursunuz.

 • Mantar maskesi sizi zararlı maddelerden korur
 • 3M maske uzun ömürlü ve yüzünüze göre küçülür ve büyür
 • 3M 7500 serisi maske diğer maskelerden daha uzun ömürlü ve kaliteli plastik maddeden yapılmıştır.
 • Mantar maskesi özel mantar filtresiyle tam uyumludur.
 • Özel mantar filtresi sizi mantar sporu ve poleni gibi zararlılardan %99.9 korur.
 • 3M Mushroom PX100 filtresi tükenene kadar size rahat nefes aldırır.
 • 3M Mushroom PX100 filtresi ayrıca mantarhaneledeki zehirli gaz ve küf gibi alerjik yapılara karşı koruma sağlar.
 • Mantarhanelerdeki zararlılar yüzünden astım ve bronşit olmaktan korunmanıza yardımcı olur.
 • Mantarhanede alerji yüzünden yaşanabilecek sıkıntılardan sizi korur.
 • Alerjen solumaya karşı koruma sağlar.

Maske setini sipariş vermek için Kayra Mantar: 0506 837 96 69 satis@kayramantar.com

3m Polen Maske ve Filtresi Özellikleri

3M polen maskesi ve özel mantar filtresi olup Organik-Ozon Gaz/Buhar Filtresidir. Mantar üreticileri ve mantarhanelerde kullanıma uygundur. Zararlı mantar sporlarına karşı %99.9 koruma sağlar. Partikül Filtreleri mantarlar için özeldir, katı ve sıvı partiküller P3R için koruma sağlar, organik ve asit gazları, sınır altındaki buharlar yanı sıra 10 x TLV’ye kadar ozona karşı da koruma sağlar.

Ek olarak OEL altında organik buhar ve asit gazlarına karşı da kullanılabilir. Filtreler için tipik endüstriyel uygulamalar farmasötik, toz kimyasallar, inşaat, seramik ocakları, refrakter malzemeler, dökümhaneler, ziraat, mantarhaneler, küflü alanlar, ahşap işçiliği ve gıda endüstrisidir.

mantarhane maskesi ve filtresi 3m polen spor
mantarhane maskesi ve filtresi 3m polen spor

3M 7500 Maske Fiyatı ve Özellikleri

Mantar maskesinin fiyatı yurtdışından Euro ile geldiği için sürekli değişkenlik göstermektedir. Güncel fiyatı öğrenmek için lütfen satış ekibimizle irtibata geçin: Maske setini sipariş vermek için Kayra Mantar iletişim bilgileri: 0506 837 96 69 satis@kayramantar.com

Alerji Maskesi Fiyatı ve Özellikleri

Alerji maskesi de denilen bu 3m px100 mantar maske ve filtrelerin fiyatı Euro ile geldiği için sürekli değişmekte. Dolayısıyla önceleri fiyat belirtiyorduk ve yıllar geçtiği halde eski fiyatları okuyan bazı müşterilerimiz neden burada bu fiyat yazıyor da siz başka fiyat istiyorsunuz gibi sorunlar çıkınca güncel fiyatı telefonla öğrenmelerinde fayda gördük. Özel mantar maskesi ve filtresi olan 3M Mushroom PX100 setinin fiyatını buradan öğrenebilirsiniz: Kayra Mantar iletişim bilgileri: 0506 837 96 69 satis@kayramantar.com

Küf mantarları havada sporları uçuşabilen küçük mantarlardır. Nemli ortamları severler. Büyümek için besin, hava, uygun sıcaklık ve neme ihtiyaç duyarlar. Küf mantarları gözle görülmeyen ve alerjik etkisi olan sporlar üretirler. İşte bu sorunları ve daha fazlasını kayra mantarın sattığı maske ve filtre setiyle önleyebilirsiniz.

3M Polen ve Spor Maskesi | Mantarhane Maskesi 3M Mushroom PX100

Mantar Sporu Maskesi Nereden Alınır

Mantarcıların mantar sporlarından kullanması gerektiği maske ve filtre seti mantarhane maske ve filtre seti adı altında bir koruma seti var. Markası 3m ama her 3m ürünü olmaz. Mantarhaneler için özel üretilmiş ürünün adı 3M Mushroom PX100 (mantar filtresi). Bu ürünü Kayra Mantar şirketinden rahatlıkla isteyebilirsiniz. Size set halinde gelecek ve hemen kullanabileceksiniz.

Organik – Ozon Gaz/Buhar Filtresi

3M™ 2138 P3R Filtreleri, katı ve sıvı partiküllere, limit altındaki organik ve asit gazlarına aynı zamanda 10 xTLV’ye kadar ozona karşı ekstra koruma sağlar.

Ek olarak OEL’in altındaki organik buhar ve asit gazlarına karşı da koruma sağlar. 3M™ 6000 Serisi ve 3M™ 7000 Serisi Yarım ve Tam Yüz Maskeleri için uygundur.

Filtreler için tipik endüstriyel uygulamalar ilaç endüstrisi, kimyasal tozlar, inşaat, taşocağı/seramik işleri, ateşe dayanıklı malzeme işleri, dökümhaneler, tarım, ağaç işleri ve gıda endüstrisidir.

Yorumlar

Yorum

8 YORUMLAR

 1. Niye arayalım, devlet sırrı mı fiyatlar ya da tutturuşuna göre mi fiyat vereceksiniz de yazmıyorsunuz fiyatı? Fiyat neyse o’dur. Yaz fiyatı işime gelirse ararım alırım. Neden bir de seni aramakla boşa zaman kaybı ve faturama masraf çıkartayım.

  • Mantar maskesi ve fiyatı için lütfen arayın güncel fiyatı öğrenin: 0506 837 96 69

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz